De eerste editie van het Maastricht Gallery Weekend wordt feestelijk geopend op vrijdag 14 oktober tussen 18.00 en 22.00 uur met tal van activiteiten zoals expositieopeningen, performances, live muziek en natuurlijk bijzondere catering.
Maastricht is een Kunststad ‘par excellence’. Wandel door prachtige monumentale straatjes en ontdek de deelnemende galeries met een groot en gevarieerd aanbod. De dertien locaties zijn ook op zaterdag en zondag te bezoeken tussen 12.00 en 18.00.
Bekijk hieronder het volledige programma voor de openingsavond op vrijdag.
Vrijdag | 14 oktober | 18.00 – 22.00 |
Zaterdag | 15 oktober | 12.00 – 18.00 |
Zondag | 16 oktober | 12.00 – 18.00 |
De eerste editie van het Maastricht Gallery Weekend wordt feestelijk geopend op vrijdag 14 oktober tussen 18.00 en 22.00 uur met tal van activiteiten zoals expositieopeningen, performances, live muziek en natuurlijk bijzondere catering.
Maastricht is een Kunststad ‘par excellence’. Wandel door prachtige monumentale straatjes en ontdek de deelnemende galeries met een groot en gevarieerd aanbod. De dertien locaties zijn ook op zaterdag en zondag te bezoeken tussen 12.00 en 18.00.
Bekijk hieronder het volledige programma voor de openingsavond op vrijdag.
Vrijdag | 14 oktober | 18.00 – 22.00 |
Zaterdag | 15 oktober | 12.00 – 18.00 |
Zondag | 16 oktober | 12.00 – 18.00 |
ACTIVITEIT
Vernissage Fresh Blood
Jonge getalenteerde kunstenaars van de Kunstacademie Maastricht geselecteerd door kunstenaar, docent en kunsthistoricus Arjen van Prooijen exposeren voor het eerst samen in onze galerie. Op deze wijze worden docent en studenten plots collega’s.
Arjen presenteert nieuw werk in de vorm van beschilderde houten reliëfs. De jonge talenten presenteren zich als schilder, maar wat betreft de stijl en techniek is het werk is heel divers.
Live muziek van J. Warren in samenwerking met Cultura Mosae.
Lopende expositie:
The Prince of this World | Ivan D. Dobrev
“Tijdens het Maastricht Gallery Weekend zitten we midden in de Kinderboekenweek en de expositie bij Boekhandel Dominicanen sluit hier dan ook op aan. Wij presenteren de prachtige illustraties van Mark Janssen uit het boek ‘Ik voel ik voel wat jij niet ziet’, dat hij samen met Lotte Stegeman maakte. Deze natuurgetrouwe afbeeldingen van dieren en hun emoties dagen zowel kinderen als volwassenen uit om te ontdekken hoe dieren zich voelen en waaraan je dat kan zien. Bij een hond of leeuw is dit natuurlijk gemakkelijker dan bij een octopus of goudvis. Een prikkelende expositie voor jong en oud!”
Meet FAMKE ROUSSEAU in haar eigen Atelier/ Galerie in de Rechtstraat in Wyck.
Zij is vooral bekend om haar zeer kleurrijke schilderijen. Zij abstraheert het figuratieve beeld door er letterlijk een sluier van olieverf overheen te schilderen. In haar werk toont ze lef en is ze niet bang de regels van de hedendaagse kunst te overschrijden. Dit maakt haar werk vernieuwend en een must-have voor verzamelaars en kunstliefhebbers.
JAPONAIS, galerie gespecialiseerd in Japanse kunst sedert 1989, presenteert vanaf 14 oktober
E X P O S I T I E V E D E R L I C H T
Een thematische tentoonstelling van sculpturen in hout, albast en glas in lood alsmede schilderijen in olieverf en tempera van A N T O I N E V A N D E N E E R T W E G H .
Met plezier nodigen wij u uit voor de vernissage op vrijdag 14 oktober van 18.00 tot 22.00 uur. Zowel de kunstenaar als ik heten u welkom met een Japans drankje en hapje.
Irène Rouschop
Verstilde Schoonheid, Nieuw werk van Frederike Kruse – beeldend kunstenaar en keramist.
Het werk van Frederike kenmerkt zich door precisie en ambachtelijkheid. In de ogen van Frederike is de wereld als een schitterend uitzicht. Dat verbeeldt zich in haar monumentale doeken, maar even zeer in de minutieus uitgewerkte details van haar keramisch werk. Zij combineert ideeën met materiaalgebruik, zoekt de (on)mogelijkheden van toepassingen van verschillende technieken en vertelt daarmee het verhaal van het alledaagse. In de door haar gemaakte gebruiksvoorwerpen herkennen we de liefde voor het materiaal, de liefde voor het detail en de overeenkomst met haar ander werk dat uitsluitend is gemaakt om ons te doen beseffen dat schoonheid alom aanwezig is.
ACTIVITEIT
Galerie MOA, een platform voor hedendaagse moderne kunst, presenteert nieuw werk van:
– Yan Marczewski, meditatieve olieverf schilderijen
– Den Bar, abstracte beelden in brons, marmer en hout
– Yvan Richeux-Rey, dynamische kleurrijke olieverf schilderijen
– Jean-Marc Spaans, foto’s van licht
Tijdens het Maastricht Gallery Weekend bent u van harte welkom op vrijdag 14 oktober om de feestelijke openingsavond bij te wonen met live jazz music van F.F. Standards Duo in samenwerking met Cultura Mosae, bubbels en hapjes van 18 tot 22 uur.
Nan Hartwich is het gezicht van NAN Glass & Design. Haar liefde voor glas kun je zien en proeven in haar atelier/galerie. Door haar liefde voor kleur is ze zich in 2010 gaan verdiepen in glaskunst. Het is begonnen met het werken thuis in haar atelier in de vlam. Ze is een autodidact en zoals ze zelf zegt, heeft ze doordat het glas haar letterlijk om de oren vloog de eigenschappen van glas leren kennen. Haar werk bestaat uit glas in lood gecombineerd met Tiffany en fusing technieken Ze haalt haar inspiratie uit de natuur en zal tijdens dit weekend een nieuwe collectie schalen presenteren. Maastrichter Smedenstraat 26 is een bezoek dan ook zeker waard!
ACTIVITEIT
De portretten van Sidi El Karchi weten op een prachtige, verstilde manier nieuwe ontwikkelingen in zich op te nemen. De wijze waarop hij de mens achter het beeld pakkend zichtbaar weet te maken is intrigerend.
Keetje Mans laat de mystiek van diverse culturen resoneren in haar werk. Het spel met kleuren en silhouetten leidt tot beelden waarin patronen en nieuwe sferen ruimte krijgen om tevoorschijn te komen.
TRILOGICA
In de atelierwoning van Peter Slegers is een pilot te zien van zijn nieuwste kunstproject “Trilogica”. Het is een logisch vervolg op zijn eerdere 3 projecten on tour; “Aan tafel”, “Ondergaan” en “Overstijgen”. In “Trilogica” vloeien deze 3 werken samen. Resultaat is een eigentijdse multidimensionale verbeelding. Deze zal te zien zal zijn in museum Valkenburg vanaf februari volgend jaar. In de intieme atelierwoning van Peter word je meegenomen in een stroom van beeld en geluid. Een mystieke ervaring met als thema water, onze levensbron. Op de openingsavond zal passende muziek live gepresenteerd worden. Onderga deze sneak preview!
“Logica brengt je van A naar B. Verbeelding brengt je overal”. (Albert Einstein)
ACTIVITEIT
Bij PontArte is tot 16 oktober de tentoonstelling Reflections te zien. Stefan Faas (DE) en Lena Krashevka (BLR) gaan een onderlinge dialoog aan met hun objecten en schilderijen.
Op 14 oktober is de feestelijke FINISAGE tot 22.00 uur Bij PontArte met live muziek van duo Simon & Leo in samenwerking met Cultura Mosae.
Dit najaar presenteert Rob van Rijn Kunsthandel Galerie de jubileumtentoonstelling ‘BEP SCHEEREN / Uit vele bronnen’, met monumentale schilderijen uit de laatste jaren. Bep Scheeren (Kerkrade *1950) heeft haar sporen in de kunstwereld royaal verdiend. Werk van haar hand bevindt zich in de collectie van o.a. Museum van Bommel van Dam, Stedelijk Museum Schiedam, Schunck*, Philips, DSM, ABP en Provincie Limburg. Haar schilderijen, ook de vroege, zijn tijdloos modern.
Tijdens het Maastricht Gallery Weekend is Bep Scheeren aanwezig op de feestelijke vrijdagavond 14 oktober. Zij zal u rondleiden en u kunt met haar kennismaken en in gesprek gaan over haar werk. U bent van harte welkom! ‘Bep Scheeren / Uit vele bronnen’, van 8 oktober t/m 5 november
Vanaf vrijdag 14 oktober tot zondag 14 november 2022 toont galerie Schuwirth & van Noorden Rechtstraat 64 werk van Christel Wermuth.
Christel Wermuth is geboren in Ibbenbüren Duitsland en heeft haar werk tentoongesteld in Duitsland Nederland en Engeland . Verder is zij actief in verschillende kunstenaars beroeps verenigingen. Het schilderen is voor haar een onderzoek naar het creëren van een nieuwe levendige samenhang in de omringende chaos d.m.v. een spel met vormen en kleuren. Het is uiteindelijk dit samenspel van tegenstellingen en beslissingen dat een nieuwe levendige context creëert en zoals met alle nieuwe scheppingen wordt dit geassocieerd met vreugde, energie en hoop en vormt zo een tegenpool voor de donkere kanten van het leven.
THE ATELIER ART SOCIETY Gallery
Home of the FUTURE ART Movement
THE ATELIER ART SOCIETY betrekt als eerste kunstorganisatie actief kunstenaars bij het opzetten van een revolutionaire gemeenschap, die zich richt op de liefde voor de nieuwste kunstbeweging: FUTURE ART. Deze nieuwe kunststroming is dynamisch, levendig, zeer expressionistisch, kleurrijk en staat open voor fantasie. De ideologie en filosofie van de natuur, het leven en de revolutie liggen ten grondslag aan de FUTURE ART-beweging. Kunstenaars als Han Nooyen, Jonathan Ardon, Mendel Samayoa en Juan Jose Rodiguez zijn de artistieke leiders van deze beweging en zijn geïnspireerd door de creatieve meesters Rufino Tamayo, Rodolfo Abularach en Anthony Quinn.
ACTIVITEIT
Vernissage Fresh Blood
Jonge getalenteerde kunstenaars van de Kunstacademie Maastricht geselecteerd door kunstenaar, docent en kunsthistoricus Arjen van Prooijen exposeren voor het eerst samen in onze galerie. Op deze wijze worden docent en studenten plots collega’s.
Arjen presenteert nieuw werk in de vorm van beschilderde houten reliëfs. De jonge talenten presenteren zich als schilder, maar wat betreft de stijl en techniek is het werk is heel divers.
Live muziek van J. Warren in samenwerking met Cultura Mosae.
Lopende expositie:
The Prince of this World | Ivan D. Dobrev
“Tijdens het Maastricht Gallery Weekend zitten we midden in de Kinderboekenweek en de expositie bij Boekhandel Dominicanen sluit hier dan ook op aan. Wij presenteren de prachtige illustraties van Mark Janssen uit het boek ‘Ik voel ik voel wat jij niet ziet’, dat hij samen met Lotte Stegeman maakte. Deze natuurgetrouwe afbeeldingen van dieren en hun emoties dagen zowel kinderen als volwassenen uit om te ontdekken hoe dieren zich voelen en waaraan je dat kan zien. Bij een hond of leeuw is dit natuurlijk gemakkelijker dan bij een octopus of goudvis. Een prikkelende expositie voor jong en oud!”
Meet FAMKE ROUSSEAU in haar eigen Atelier/ Galerie in de Rechtstraat in Wyck.
Zij is vooral bekend om haar zeer kleurrijke schilderijen. Zij abstraheert het figuratieve beeld door er letterlijk een sluier van olieverf overheen te schilderen. In haar werk toont ze lef en is ze niet bang de regels van de hedendaagse kunst te overschrijden. Dit maakt haar werk vernieuwend en een must-have voor verzamelaars en kunstliefhebbers.
JAPONAIS, galerie gespecialiseerd in Japanse kunst sedert 1989, presenteert vanaf 14 oktober
E X P O S I T I E V E D E R L I C H T
Een thematische tentoonstelling van sculpturen in hout, albast en glas in lood alsmede schilderijen in olieverf en tempera van A N T O I N E V A N D E N E E R T W E G H .
Met plezier nodigen wij u uit voor de vernissage op vrijdag 14 oktober van 18.00 tot 22.00 uur. Zowel de kunstenaar als ik heten u welkom met een Japans drankje en hapje.
Irène Rouschop
Verstilde Schoonheid, Nieuw werk van Frederike Kruse – beeldend kunstenaar en keramist.
Het werk van Frederike kenmerkt zich door precisie en ambachtelijkheid. In de ogen van Frederike is de wereld als een schitterend uitzicht. Dat verbeeldt zich in haar monumentale doeken, maar even zeer in de minutieus uitgewerkte details van haar keramisch werk. Zij combineert ideeën met materiaalgebruik, zoekt de (on)mogelijkheden van toepassingen van verschillende technieken en vertelt daarmee het verhaal van het alledaagse. In de door haar gemaakte gebruiksvoorwerpen herkennen we de liefde voor het materiaal, de liefde voor het detail en de overeenkomst met haar ander werk dat uitsluitend is gemaakt om ons te doen beseffen dat schoonheid alom aanwezig is.
ACTIVITEIT
Galerie MOA, een platform voor hedendaagse moderne kunst, presenteert nieuw werk van:
– Yan Marczewski, meditatieve olieverf schilderijen
– Den Bar, abstracte beelden in brons, marmer en hout
– Yvan Richeux-Rey, dynamische kleurrijke olieverf schilderijen
– Jean-Marc Spaans, foto’s van licht
Tijdens het Maastricht Gallery Weekend bent u van harte welkom op vrijdag 14 oktober om de feestelijke openingsavond bij te wonen met live jazz music van F.F. Standards Duo in samenwerking met Cultura Mosae, bubbels en hapjes van 18 tot 22 uur.
Nan Hartwich is het gezicht van NAN Glass & Design. Haar liefde voor glas kun je zien en proeven in haar atelier/galerie. Door haar liefde voor kleur is ze zich in 2010 gaan verdiepen in glaskunst. Het is begonnen met het werken thuis in haar atelier in de vlam. Ze is een autodidact en zoals ze zelf zegt, heeft ze doordat het glas haar letterlijk om de oren vloog de eigenschappen van glas leren kennen. Haar werk bestaat uit glas in lood gecombineerd met Tiffany en fusing technieken Ze haalt haar inspiratie uit de natuur en zal tijdens dit weekend een nieuwe collectie schalen presenteren. Maastrichter Smedenstraat 26 is een bezoek dan ook zeker waard!
ACTIVITEIT
De portretten van Sidi El Karchi weten op een prachtige, verstilde manier nieuwe ontwikkelingen in zich op te nemen. De wijze waarop hij de mens achter het beeld pakkend zichtbaar weet te maken is intrigerend.
Keetje Mans laat de mystiek van diverse culturen resoneren in haar werk. Het spel met kleuren en silhouetten leidt tot beelden waarin patronen en nieuwe sferen ruimte krijgen om tevoorschijn te komen.
ACTIVITEIT
Bij PontArte is tot 16 oktober de tentoonstelling Reflections te zien. Stefan Faas (DE) en Lena Krashevka (BLR) gaan een onderlinge dialoog aan met hun objecten en schilderijen.
Op 14 oktober is de feestelijke FINISAGE tot 22.00 uur Bij PontArte met live muziek van duo Simon & Leo in samenwerking met Cultura Mosae.
TRILOGICA
In de atelierwoning van Peter Slegers is een pilot te zien van zijn nieuwste kunstproject “Trilogica”. Het is een logisch vervolg op zijn eerdere 3 projecten on tour; “Aan tafel”, “Ondergaan” en “Overstijgen”. In “Trilogica” vloeien deze 3 werken samen. Resultaat is een eigentijdse multidimensionale verbeelding. Deze zal te zien zal zijn in museum Valkenburg vanaf februari volgend jaar. In de intieme atelierwoning van Peter word je meegenomen in een stroom van beeld en geluid. Een mystieke ervaring met als thema water, onze levensbron. Op de openingsavond zal passende muziek live gepresenteerd worden. Onderga deze sneak preview!
“Logica brengt je van A naar B. Verbeelding brengt je overal”. (Albert Einstein)
ACTIVITEIT
Bij PontArte is tot 16 oktober de tentoonstelling Reflections te zien. Stefan Faas (DE) en Lena Krashevka (BLR) gaan een onderlinge dialoog aan met hun objecten en schilderijen.
Op 14 oktober is de feestelijke FINISAGE tot 22.00 uur Bij PontArte met live muziek van duo Simon & Leo in samenwerking met Cultura Mosae.
Dit najaar presenteert Rob van Rijn Kunsthandel Galerie de jubileumtentoonstelling ‘BEP SCHEEREN / Uit vele bronnen’, met monumentale schilderijen uit de laatste jaren. Bep Scheeren (Kerkrade *1950) heeft haar sporen in de kunstwereld royaal verdiend. Werk van haar hand bevindt zich in de collectie van o.a. Museum van Bommel van Dam, Stedelijk Museum Schiedam, Schunck*, Philips, DSM, ABP en Provincie Limburg. Haar schilderijen, ook de vroege, zijn tijdloos modern.
Tijdens het Maastricht Gallery Weekend is Bep Scheeren aanwezig op de feestelijke vrijdagavond 14 oktober. Zij zal u rondleiden en u kunt met haar kennismaken en in gesprek gaan over haar werk. U bent van harte welkom! ‘Bep Scheeren / Uit vele bronnen’, van 8 oktober t/m 5 november
Vanaf vrijdag 14 oktober tot zondag 14 november 2022 toont galerie Schuwirth & van Noorden Rechtstraat 64 werk van Christel Wermuth.
Christel Wermuth is geboren in Ibbenbüren Duitsland en heeft haar werk tentoongesteld in Duitsland Nederland en Engeland . Verder is zij actief in verschillende kunstenaars beroeps verenigingen. Het schilderen is voor haar een onderzoek naar het creëren van een nieuwe levendige samenhang in de omringende chaos d.m.v. een spel met vormen en kleuren. Het is uiteindelijk dit samenspel van tegenstellingen en beslissingen dat een nieuwe levendige context creëert en zoals met alle nieuwe scheppingen wordt dit geassocieerd met vreugde, energie en hoop en vormt zo een tegenpool voor de donkere kanten van het leven.
THE ATELIER ART SOCIETY Gallery
Home of the FUTURE ART Movement
THE ATELIER ART SOCIETY betrekt als eerste kunstorganisatie actief kunstenaars bij het opzetten van een revolutionaire gemeenschap, die zich richt op de liefde voor de nieuwste kunstbeweging: FUTURE ART. Deze nieuwe kunststroming is dynamisch, levendig, zeer expressionistisch, kleurrijk en staat open voor fantasie. De ideologie en filosofie van de natuur, het leven en de revolutie liggen ten grondslag aan de FUTURE ART-beweging. Kunstenaars als Han Nooyen, Jonathan Ardon, Mendel Samayoa en Juan Jose Rodiguez zijn de artistieke leiders van deze beweging en zijn geïnspireerd door de creatieve meesters Rufino Tamayo, Rodolfo Abularach en Anthony Quinn.